İş Yeri Sigortası

Orient İşyeri Paket poliçesi mümkün olan tüm riskleri en ekonomik şekilde kapsayabilmek için hazırlanmış bir işyeri ürünüdür. İşyerinizi ve içerisindeki mallardan dekorasyonunuza, makinelerinize kadar değer verdiğiniz tüm taşınır ve taşınmazları İşyeri Paket Poliçemiz ile ekonomik bir şekilde güvence altına alabilirsiniz. İşyeri Paket Poliçeniz ile işyerinizi ve içinde yer alan muhteviyatınızı yangın, hırsızlık ve su baskınından; iş durmasına kadar birçok riske karşı güvence altına almak mümkün. İşyeri Paket poliçesi komşularınıza verebileceğiniz maddi hasarlardan, ücretsiz çilingir ve camcı hizmetlerine kadar aklınıza gelen pek çok şey için teminat sağlayan geniş bir işyeri paket ürünüdür.

İşyeri Paket Sigortası ile ilgili Sıkça Sorulan Sorular

İşyeri Paket ürününü kimler yaptırmalı?
Ticari faaliyette bulunan her işletmenin işyeri paket poliçesini yaptırması gerekir. Orient İşyeri Paket bu anlamda en geniş kapsamlı teminat veren üründür.

Hırsızlık riski için alınması gereken minimum önlemler nelerdir?
Poliçeli işletmede kepenk, parmaklık, dış cephesinde dayanıklı güvenlik camı (temperli, laminasyonlu min. 4+4 mm kalınlığında olan cam), alarm sistemi (poliçe vadesi içinde çalışır vaziyette, polise ya da özel güvenlik şirketine bağlı hırsızlık alarm sisteminin mevcut olması), özel güvenlik ya da gece bekçisi (sadece poliçeli firmayı korumakla yükümlü özel güvenlik ya da gece bekçisi bulunması), koşullarından en az birinin bulunması kaydı ile hırsızlık teminatı geçerlidir. İşyeri Paket Poliçesi yaptıran işyerinin, han, pasaj, çarşı, alışveriş ve iş merkezlerinde bulunması halinde; ana bina giriş kapısının kilitli veya çalışır vaziyette polise ya da özel güvenlik şirketine bağlı alarm sisteminin veya gece bekçisinin mevcut olması ve ayrıca bu binalar içindeki poliçe konusu işletmeye giriş kapısının kilitli olması koşuluyla yukarıdaki güvenlik şartları aranmayacaktır. Fakat İşyeri Paket Sigortası yaptıran işyeri, han, pasaj, çarşı, alışveriş ve iş merkezlerinde olmakla birlikte bodrum, zemin, giriş (yüksek giriş dahil) katında olup dış cephesinde kapı/pencere bulunuyor ise bu bölümler için de yukarıda belirtilen güvenlik önlemlerinden en az birinin bulunması gerekmektedir.İşbu maddede belirtilen ilgili güvenlik önlemlerinin alınmaması halinde gerçekleşecek tüm hırsızlık hasarları teminat dışıdır.

İşyeri paket için teminat bedeli nasıl belirlenir?
İşyeri paket ürününe konu taşınır / taşınmaz kıymetlerin bedeli rayiç (poliçenin tanzim edildiği tarihteki tazmin kıymeti) bedel üzerinden belirlenir. Rayiç bedel esasına göre tanzim edilen poliçelerde; teminat kapsamına dâhil edilmiş olan kıymetlerin tazminat ödemelerinde eskime, aşınma, yıpranma (kullanma payı) ve başka sebeplerden ileri gelen kıymet eksilmeleri düşülür ve varsa yenilerinin belirgin randıman ve nitelik farkları da ödenecek tazminattan indirilir.

YETKİLİ ACENTELİKLERİMİZ